Všetko sa deje pre niečo

Všetko sa deje pre niečo

V každom momente sa niečo deje. Niečo, čo je prepojené s vyšším zmyslom života, ktorý možno ani nedokážeme pochopiť. Deje sa to v každej chvíli, aj keď len prejdeš okolo človeka, ktorého zdanlivo nepoznáš. Na hlbšej úrovni si predávate informácie, niečo, čo možno ani nikdy nepochopíš, dokonca si to ani nemusíš všimnúť. Ak si pozorní, môžeš to však pocítiť. Proste budeš vedieť, že sa to stalo pre niečo, ale dôvod ti možno bude jasný až časom, keď si na to spomenieš spätne a pospájaš si bodky. Alebo možno vôbec…

Vyššia moc (vesmír, Boh,…) spôsobila práve túto situáciu, toto stretnutie, tento moment… Aj keď tebe sa možno zdá úplne zbytočný, nudný, nepotrebný, na tej najhlbšej úrovni to všetko zmysel má. Ale aký? To možno nikdy nezistíme a ani nemusíme, stačí, ak sa necháme viesť. Nechaj to plynúť. Nechaj sa viesť. Umožni životu, nech sa proste deje a nepremýšľaj nad ním príliš.

“Pre bojovníka byť vyvážený značí plynúť, nie zastaviť sa v strede prúdu a snažiť sa vytvoriť okolo seba oázu umelého a nemožného pokoja.”

Carlos Castaneda

Ty poznáš každého človeka, okolo ktorého prechádzaš, s ktorým si v jednej miestnosti a podobne. Niekedy nemusíš ani vedome vnímať. Úplne postačuje vaša prítomnosť a na nevedomej úrovni si predávate poznanie, ktoré ďalej formuje vaše životy. Niekedy zas vnímaš pozorne a všimneš si, že ten človek (alebo príspevok, ktorý čítaš, pesnička, ktorú počúvaš…) ti ako keby prehovára priamo do duše. Hovorí niečo, čo si mal počuť. Cítiš, že to, čo hovorí má pre teba obrovský význam.

Iba tým, že si, dopĺňaš obrovské dielo. Napriek všetkému, čo si o sebe myslíš, aký si slabý, malý… To je úplne jedno. To všetko je, len niečo, čo si myslíš. Nie si to celkom ty. Nemusí to byť a môžeš to zmeniť, ak chceš. Tvoje bytie samo o sebe tu zohráva obrovskú úlohu a ty ani nemusíš vedieť akú a deje sa to. Každý deň, každú chvíľu. Aj to, že si čítaš tento príspevok sa deje pre niečo. Si tam, kde si, lebo tam máš byť.

Možno si to nikdy úplne neuvedomíš, lebo ti v tom poznaní niečo bráni, ale v hĺbke to všetko už vieš. Všetko to cítiš a všetkému chápeš. Stačí, ak spozornieš. Je dobré to, čo robíš. Je dobré to, kde si. Si dobrý.

“Aj ten najstabilnejší človek sa z času a čas cíti stratený a zneistený. Rozdiel je len v tom, že on vie, že ide o prechodný stav, a tak nestratí napriek tomu vieru v seba a v Univerzum.”

Sue Fitzmaurice

Vieš?

Myslíš si, že vieš kto si, ale ty si to len myslíš.

Myslíš, že chápeš, čo robíš, že všetko poznáš, no znova si to len myslíš.

Čo ak sa mýliš?

Čo sa stane, keď sa vypnú zmysly?

Myslíš, že všetci tí ľudia zmizli?

Presne tak jak

Prišli

Z ničoho nič

Aj tam odišli

Zbystri

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts