Blíženci

Blíženci

Práve som prečítal článok o mojom znamení, ktorý ohúril môjho ducha 😄 Neopísateľne trefne vystihol podstatu mojej súčasnej bytosti tu na Zemi. Podľa môjho názoru znamenia zverokruhu a astrológia samotná nám pomáhajú zistiť informácie a spoznať štruktúru a vlastnosti našej osobnosti v tomto živote. Taktiež však viem, že pod týmto všetkým nie sme obmedzení žiadnym z týchto znamení, preto pozor na úplné stotožnenie sa s výkladmi z horoskopov. Mali by nám skôr pomôcť pochopiť niektoré naše konania a byť akousi mapou alebo návodom pre naše pozemské ja. Rovnako si potom treba uvedomiť, že sme nekonečným duchom, ktorého si nedokážeme predstaviť a ktorého nemožno zadefinovať.

Ak patríte medzi iné znamenia ako to, ktoré je opísané v tomto článku a máte záujem o výklad od rovnakého autora článku, odporúčam napísať do vyhľadávača Google : black rain + názov znamenia, ktoré vás zaujíma.

22.5. až 21.6.

Vládnuca planéta:      Merkúr

Živel:                          Vzduch

Priaznivé dni:             štvrtok, piatok, sobota
Nepriaznivý deň:        streda

Farba:                         dúhová, sivá, tmavočervená

Kov:                             ortuť

Z astrogeografie mu prináleží východná časť Malej Ázie

Kľúčové slovo:            hovorím

Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizuje ho komunikatívnosť, intelektuálna zdatnosť, bystrosť, pokrokovosť, rozhľadenosť.

Negatívne ožiarené planéty – prejaví sa povrchnosť, nestálosť, rozvratníctvo, vydierači a podvodníci.

Z rastlín mu prináleží: medovka a nezábudka

Silná stránka: pohotovosť

Slabá stránka: nesústredenosť

Charakter: flegmatik a melancholik

Blíženci – Geminy. Sú tretím znamením zverokruhu. Kozmická bytosť začína byť veľmi zvedavá a chce rozprávať, nadväzovať kontakty. Toto znamenie symbolizuje všetky formy duálnosti v ich podobnosti, antagonizme, alebo v dopĺňajúcej sa opozícii. Mýtus symetrie ústi do magického, zázračného a zároveň strašidelného pojmu dvojníkov, blahodárnych i neblahých astrálnych tiel, ktorým sa pripisuje evolučná dráha vzostupu ale i involučnú a teda zostupnú dráhu Slnka, prezentujúc tak dennú i nočnú tvár bytosti. V tomto znamení symbolicky prechádza človek obdobím puberty. Zvedavosťou i nepokojom. Dozrievajúce energie stlačené v Býkovi sa v Blížencovi uvoľňujú. Merkúr ako vládnuca planéta Blížencov nie je iba bohom obchodníkov a komunikácie, ale aj zlodejov. Je to Boh vládnuci rozumu, ale disponujúci tiež chytráctvom. Jeho vášeň pre neustálu zmenu – rozdvojovanie sa, môže človeka narodeného v Blížencoch zvrtnúť do nestálosti i pretvárky. Blíženec môže byť emocionálny všetečník, rozmarný s výraznou záľubou vo všetkom neobvyklom ale aj chladný intelektuál schopný dokonale predvádzať dvojakosť. Obyčajne sa Blíženci zaujímajú o všetko, ale k ničomu sa nepripútavajú.

Aký je

Blíženci môžu robiť dve veci naraz s menším úsilím, než väčšina z ostatných znamení, pravda nesmie to byť rutinná práca, pretože tá ich ničí. Nie sú veľmi dochvíľni. Väčšina Blížencov vie vynikajúco písať okrídlene či už prejavy, komentáre, alebo knihy. Pravda, osobné listy nie sú ich silnou stránkou. Sú z nich výborní politici, alebo experti na medziľudské vzťahy, dobrí novinári a výborní pracovníci v reklame. Obyčajne ovládajú viac ako jeden cudzí jazyk, najobľúbenejším je francúzština. Hovorí sa o nich, že niektorí sú tak dobrými obchodníkmi, že aj pesimistom predajú ružové sny. Blíženci vždy hľadajú ideál, pravda problémom je pre nich zistiť, čo ten ich veľký ideál vlastne predstavuje. Je to kariéra ? Láska Peniaze? Faktom je, že vždy chcú ísť vyššie. Majú výborný zmysel pre humor, diplomaciu, takt a najmä pohotovosť. Pravda trpezlivosť im chýba a rovnako sa im nedostáva hlbokého ponoru do problémov.

Choroby a čomu sa má vyhnúť

Znamenie Blížencov ovláda ramená a dýchanie /priedušky, pľúca/, preto často trpia rôznymi reumatickými bolesťami paží, rúk, migrénami a prudko reagujú na prašné či smogom zamorené prostredie. Sú veľmi chúlostiví na premeny počasia a nie vždy mu dokážu prispôsobiť oblečenie. Blíženci by sa mali naučiť sústredenosti, určiť si priority a naordinovať si občasný pokoj. Je pre nich ťažké zvládnuť cvičenia určené na relaxáciu ale tá je pre ich zdravie nevyhnutná. Občas si musia pripomenúť, že menej býva viac. Prospeje im nácvik koncentrácie. Dobrý odpočinok im zabezpečí počúvanie hudby. Blíženci potrebujú veľa spánku i keď je pravdou, že sú náchylní k nespavosti. Blíženci by mali o sebe vedieť, že aj keď je ich mozog starý, city často zodpovedajú veku pubertiaka.

Blíženci – muž

Zahrnie vás všetkým, ale nepraje si obmedzovanie osobnej slobody. Rád a často cestuje najmä na kratšie vzdialenosti. Fyzicky je síce pri vás ale myšlienkami inde. Je však často náladový a nie zriedka si myslí, že za rohom na neho niekto alebo niečo veľkolepé čaká. Istou výhodou však je, že ak budete mať pri sebe Blíženca naozaj nikdy nebudete sama, budete mať aspoň dvoch partnerov. Svojou schopnosťou premeny, konverzačnou zdatnosťou a širokým rozhľadom vás určite pri prvých stretnutiach očarí, ba fascinuje. Zvykne hrať na spoločenských stretnutiach prím. Skôr než sa do neho zaľúbite zvážte či budete schopná znášať jeho vrtochy. Budete si musieť napríklad zvyknúť na časté zrušenie vopred dohodnutých schôdzok, na náhle impulzy či už pre vás v konečnom dôsledku búd mať pozitívny alebo negatívny zmysel.

Milovať Blíženca je zábavné ale len sa mu nechcite dostať bližšie k telu. Na svoje deti je Blíženec – otec veľmi pyšný. Vo svojich deťoch chce často splniť svoje sny. Ak sa rozviedol, odlúčenie od potomstva nesie ťažko a čaká, kedy sa mu deti ozvú. Ako svokor ocení ak ho pozvete na elegantnú párty.

Blíženci – žena

Nechýba jej elegancia, je inteligentná a vtipná, obyčajne však má veľmi komplikovanú povahu. Ak môže bežať, nikdy nebude pokojne kráčať. Neznáša ak sa k nej niekto správa nahnevane a prijíma s potešením všetky sentimentálne gestá, ale keď si to situácia vyžiada, prekvapí vás svojou racionálnosťou. Vždy v nej nájdete vynikajúceho priateľa. Dobre si rozumie s Váhami a Vodnármi, Levmi je fascinovaná. Nápadníkov má táto žena naozaj dosť. Veľkou prednosťou ženy Blíženca je jej schopnosť byť perfektnou partnerkou v spoločnosti. Je majsterkou v robení niekoľkých činností odrazu. Niektoré sú trošku neporiadne. A dosť často hľadajú vec, ktorú práve potrebujú. Chaos je tak trocha ich kamarátom.

Ako matka rada svoje dieťa predvádza a vždy sa pozerá pri jeho raste len dopredu, na neúspechy zabúda. Ako svorka pomôže keď je to nevyhnutné, ale nesmiete ju zaťažovať na úkor jej aktivít. Je z nej láskavá babička ale pozor, nikdy vám neodpustí, ak zabudnete na jej narodeniny.

Blíženci – dieťa

Vraj najviac dvojčiat sa rodí práve v tomto znamení. Treba vedieť, že váš potomok bude nielen zvedavý, ale priam vybavený ako jeho patrón Merkúr, krídlami. Dieťa – Blíženec potrebuje veľa bezpečného priestoru, musí mať možnosť neustále po niečom pátrať, niečo objavovať. Obmedziť mu aktivity v podstate znamená doviesť ho až k depresii. Typické dieťa Blíženec sa veľmi skoro naučí čítať, recitovať básne a všimnite si ich šikovné ruky. Majú zmysel pre napodobňovanie druhých a súčasne aj pre satiru, ponechajte im ich smiech. Keď popisuje nejakú udalosť a vám sa zdá, že klame, nie je to tak. Dieťa -Blíženec ju vidí inak, farebnejšie a s fantáziou. Naučte sa rozlišovať, kedy dieťa chce niečo “zamaskovať” a kedy si odskočilo do ríše predstáv. A čaká vás ešte jedna nie ľahká úloha, naučiť svoju ratolesť dokončiť raz už začatú prácu.

Blíženci nadriadení

Ak zistíte, že vám šéfuje človek vedený Merkúrom, nepokúšajte sa predvídať jeho správanie. S čím môžete počítať? S tým, že bude v neustálom pohybe, spozná každý kúsok pracoviska a nikdy nebude stereotypný. Za stolom vydrží možno hodinu… Zapodieva sa princípmi, jeho doménou je predovšetkým abstraktné rozmýšľanie a ako poradca vedúceho firmy sa osvedčí lepšie než jej šéf. V prípade, že sa firma zapodieva predajom, reklamou, alebo žurnalistikou, je človek na svojom mieste. Nikdy šéfovi – Blížencovi neargumentujte slovami: Vždy sme to tak robili. Veľmi ho proti sebe popudíte. Nezískate si ho ani slzami, ale vtipná poznámka ho nenechá ľahostajným.

Nemajte pri ňom pocit, že vás nenávidí, je trocha povrchný a k takému hlbokému citu by sa na pracovisku určite neprepracoval. S vaším šéfom sa nebudete nikdy nudiť, tak si ho užite. Nie je isté ako dlho na súčasnom pracovisku vydrží, veď viete že akonáhle sa začne nudiť, pôjde ďalej. Ak ste ženou, neberte prosím jeho flirtovanie vážne! Jeho pravý charakter je studený a osamotený. Súcit, priateľstvo i lásku ponúka totiž z diaľky.

Blíženci podriadení

Blíženec, ktorého ste zamestnali je naozaj všestranný, ale pozor! Neoplýva dostatkom energie, neznáša stereotyp a už vôbec mu nebude po vôli ak ho budete držať pri písacom stole, alebo sledovať jeho príchody a odchody z pracoviska. Na to, aby ste z neho dostali čo najviac, potrebuje voľnosť. Má šarm, dobrý intelekt, schopnosť presviedčať, vlastnosti ktoré oceníte a tak mu nechajte pocit slobody. Jeho prítomnosť na pracovisku pôsobí aktivizujúco aj na ostatných. Ak bude nespokojný, dá vám to sám najavo. Keď posadíte do jednej kancelárie, alebo dáte vypracovať projekt Blížencovi a Baranovi, určite vám to prinesie úžitok.

O nevere z úsmevného astrologického pohľadu

Pre nich je láska veľmi dôležitá, predovšetkým na duchovnej úrovni, takže erotiku, či sex považujú za niečo celkom nezáväzné. Prelo dokážu prelietať z jedného kvietku na druhý s ospravedlnením, že nešlo o nič vážneho. Nedá sa povedať, že by erotika bola pre nich niečím nenahraditeľná, ale ňou ani nepohŕdajú. Navyše sú známi svojou veľkou zvedavosťou, ktorá ich núti vždy na ďalšom a ďalšom vzťahu niečo objavovať. Ak ich upúta len fyzická príťažlivosť, idú ďalej.

Erotika /verte – neverte/

Muž-Blíženci

Kúzelník Vášne

Dve veci si treba zapamätať a vziať k srdcu – taký aký je muž narodený v znamení Blížencov dnes, zajtra už určite nebude. U týchto mužov vždy možno dúfať v zmenu a priaznivý vývoj. Ak sa chová v jednej chvíli hrubo a neotesane, v druhom okamihu môže byť veľmi citlivý a jemný alebo malicherný a vzápätí veľkorysý.

Všetko čo hovorí a robí, by sa nemalo brať príliš vážne. Väčšinou to robí len tak, je to muž mnohých prekvapení, náhlych obratov a rozporov. Večne mladý fantasta, ktorý nikdy úplne nedorastie.

Láska – sex – erotika – sú pre neho vzrušujúce expedície do neznáma, provokujúce stretnutia. Chce a musí mať všetko. Je šarmantný, plný nápadov a veľmi pohyblivý. Vie byť zábavný, vie dvoriť. Jeho silnou stránkou je magické fluidum, ktoré z neho vyžaruje. V blízkosti tohoto energiou nabitého muža, ktorý sa osvedčuje ako amatérsky ránhojič, sa cítia ženy od prvého okamihu veľmi dobre.

Ako miluje muž – Blíženec ?

Pri prvom zblížení sa odovzdáva veľmi hravo. Nerobí dojem, že je zamilovaný, naopak robí všetko tak, aby svoje city zatajil. Bude hovoriť o všeličom, len nie o láske. Nestrúha žiadne komplimenty. A potom odrazu, akoby išlo o partiu šachu, sa ženy opýta, či by sa s ním chcela vyspať?

Častejšie nehovorí vôbec nič. Za neho hovoria ruky a sú veľmi nebezpečné. Súčasne ich má všade. Jeho silnou stránkou je predohra, ovláda ju majstrovsky, so všetkými nuansami. Od najnežnejšieho hladkania, až k silnému priloženiu ruky. Pozná všetky stupne sladkého mučenia. V bozkávaní však nie je najtalentovanejší. Vlastné spojenie je príliš rýchle. Nečudujte sa, keď má pritom zapnutý televízor alebo dokonca sleduje film. Robí vždy viac vecí súčasne, jeho partnerka sa musí deliť nielen s jeho mnohými záujmami, ale i s priateľmi.

Čo očakáva do partnerky?

Nesmie byť dominujúca a žiarlivá. Oboje ho veľmi odrádza. Miluje krátke sukne, dlhé nohy, hlboký výstrih a predovšetkým krásne ruky, ktoré vie obdivovať celé hodiny. Žena, ktorá ho chce nadchnúť, musí byť pre neho stále čímsi iná, či už hrať novú úlohu, zmeniť účes alebo perfektne zahrať scénu. Raz nech je upírom, inokedy mačiatkom, to má nesmierne rád. Matka má v jeho živote výnimočné postavenie, Po celý život totiž potrebuje prsia, na ktorých by sa mohol vyplakať. Jeho erogénnou zónou sú ruky a ramená. Miluje masírovanie paží.

Ak si chcete udržať muža – Blíženca, starajte sa o to, aby vždy stál vo svetle reflektorov, vtedy je veľkým, fantastickým mužom!

Žena – Blíženci

Dve duše a tisíc variácií

Ženu narodenú v znamení Blížencov nikdy dokonale nepoznáme, ani po výročí zlatej svadby, pokiaľ by k nej došlo. Je veľkou umelkyňou zmien, raz je to víla meniaca farbu, inokedy rozžhavený kus ľadu, divoká mačka či svätá hriešnica. Dobre sa cíti vtedy, keď iní upadajú do vzrušenia, keď sa deje niečo nové. Žiadna iná žena neobjavuje sex tak zavčasu ako práve ona, žiadna neovláda všetky spôsoby lásky tak virtuózne. Sotva ktorý muž stačí tomuto tajfúnu!

Partner k nej nesmie pristupovať priamo, ani neohrabane, nemiluje totiž prepady. A keby už bola celkom pripravená a povoľná prejsť so svojim milým všetkými priepasťami živočíšnej pudovosti, predsa len očakáva galantné dvorenie, plné rešpektu. Chce byť obdivovaná a uctievaná. Už v mladom veku sa rada považuje ta veľkú dámu, ale to iba navonok. Beda však milencovi, ktorý si v intímnej chvíli ľahá k jej nohám a zbožňuje ju, namiesto toho aby sa stal aktívnym, ktorý hneď nespozná, že ona namiesto hravej nežnosti ešte pred hodinou, teraz očakáva sex plný sily. Partnera a seba musí neustále skúšať. Pokiaľ nevytvára tieto prekážky, tak to nie je ten pravý. Znie to ako irónia, ale napriek skúsenostiam často natrafí na toho nepravého. Nikdy sa neprestáva pýtať a skúmať, či predsa len neexistuje ideálny typ, ktorý by sa k nej lepšie hodil. Ale i keby bol ideálny, nemal by ľahké uspokojiť ženu Blíženca a plniť jej vysoké požiadavky. Rada mení partnerov, tak ako kožuch, alebo auto. Ale to, čo ponúka je jedinečné. Sotva by sa našiel muž, ktorý by nesníval o stretnutí práve s takouto ženou.

Ako miluje žena Blíženec?

Jej láska je spontánna, neplánovaná, jemná, vždy majstrovská. Obzvlášť vtedy, keď sa miluje na ceste v kupé vlaku alebo na lavičke v parku. Láska u nej začína spravidla oduševneným rozhovorom, ktorý sa stáva čím ďalej pikantnejším. Potom muža ovinie ako had. Jej magické ruky dokážu prebudiť k životu aj mŕtveho. Telesné spojenie s touto ženou je prudké, búrlivé. Ženy z tohoto znamenia slabosť pre vlastné pohlavie. Najmä vtedy, keď im chýba mužská nežnosť. Je to však pre nich iba ďalšia z variácií.

Čo očakáva od partnera?

Po všetkom, čo sa o žene z tohoto znamenia pohovorilo, môže to znieť absurdne, ale žena narodená v znamení Blížencov nie je žiadnou strašnou bytosťou. Je ako cenný drahokam: potrebuje svetlo, veľa svetla, aby mohla žiariť a blýskať sa. Muž musí byť pre ňu slnkom, dať jej vždy za pravdu i to, čo potrebuje. Predovšetkým kvety, okolo seba veľa ľudí, vír života. Musí mať pocit, že pre ňu muž urobil všetko. Jej erogénnou zónou sú ruky. Už po prvom podaní vie, či sa jej muž páči, alebo nie. Len mimochodom, šperky zbiera tak, ako iní poštové známky.

Kto so získa ženu – Blíženca, prežije s ňou nebo i peklo už tu na zemi

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts