Koniec vašej životnej drámy

Koniec vašej životnej drámy

Dnes by som sa s vami chcel podeliť o výňatok z knihy Eckharta Tolleho Sila prítomného okamihu. V tejto časti autor hovorí o egu, pominuteľnosti a cykloch v živote. Verím, že vám tieto slová budú v určitom smere na osoh, rovnako ako mne 😊


Väčšina takzvaných zlých vecí, ktoré sa ľuďom v živote stávajú, vychádza z nevedomia. Vytvárate si ich sami, či skôr, vytvára ich vaše ego. Niekedy tieto veci nazývame drámou. Keď ste plne vedomí, dráma sa vo vašom živote už neobjavuje. Pripomeniem vám, ako funguje ego a ako vytvára drámu.

Ego je nepozorovaná myseľ, ktorá riadi váš život v čase, keď nie ste prítomní ako vedomie svedka, ako pozorovateľ. Ego sa považuje za osamelý fragment v nehostinnom vesmíre, ktorý nie je vo vnútornom vzťahu so žiadnou inou bytosťou. Obklopujú ho ďalšie egá, ktoré vníma buď ako potenciálnu hrozbu alebo ako prostriedok na dosiahnutie vlastných cieľov. Základné vzorce ega sú uspôsobené na boj s hlboko uloženým strachom a pocitom nedostatku. Patria medzi ne rezistencia, snaha ovládať, chamtivosť, vzťahovačnosť, útočenie.

Hoci sú niektoré stratégie ega veľmi múdre, nikdy nevyriešia jeho problémy, pretože problémom je samotné ego.


Keď sa ľutujete, je to dráma. Keď máte pocit viny a obávate sa, je to dráma. Ak dovolíte, aby minulosť a budúcnosť zatienila prítomnosť, vytvárate čas, psychologický čas, ktorý je nutným predpokladom drámy. Deje sa to vždy, keď nepreukazujete úctu prítomnému okamihu.


Ak žijete a plne prijímate všetko, čo je, skončí sa dráma vo vašom živote.


Každé utrpenie je vytvorené egom a vzniká následkom odporu.


Nie je pravda, že vzostupný cyklus je dobrý a zostupný je zlý, tak to vidí len myseľ. Rast sa považuje za pozitívny, nič však nemôže rásť večne. Ak by mal akýkoľvek rast pokračovať večne, nakoniec by sa stal monštruóznym a deštruktívnym. Rozklad je predpokladom nového rastu. Jeden bez druhého nemôžu existovať.

Zostupný cyklus je úplne nevyhnutný pre duchovnú realizáciu. Aby vás začala priťahovať duchovná dimenzia, musíte spraviť na nejakej úrovni veľkú chybu alebo zažiť veľkú stratu, či bolesť. Alebo sa váš vlastný úspech stane bezvýznamným a prázdnym, takže je vlastne prehrou. Zlyhanie sa skrýva v každom úspechu a úspech v každej prehre. V tomto svet na hmotnej úrovni každý skôr či neskôr zažije “zlyhanie” a všetky úspechy nakoniec nepovedú k ničomu. Všetky formy sú pominuteľné.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts