Niečo o túžbach

Niečo o túžbach

Tá túžba po niečom, ktorá prišla ako blesk z jasného neba, ako keby odnikiaľ sa väčšinou podobne rýchlo do toho ničoho aj vráti. Rýchla túžba je chvíľková a po čase zmizne a vyparí sa, možno povedať, že ju vystrieda jej opak – rýchly nezáujem. Netreba však zúfať a plakať nad rozliatym mliekom, to zjavne nebolo to poslanie, pre ktoré si sem prišiel. Iba ti ukázalo smer. Buď rád, že si to aspoň skúsil a choď ďalej.

Pravá túžba, a teda tvoje životné poslanie, sa väčšinou prejavuje ako tichý nekončiaci šepot v pozadí, ktorý od istého momentu dokážeš vnímať. Je ako maják, ktorý prerušovane bliká – svetielkuje lodi na rozbúrenom mori, aby trafila na breh, aby dosiahla svoj cieľ. V jednom momente blik – svetlo – vidíš ho, v druhom – tma a ty si myslíš, že už nikdy neblikne znova. Ono však bliká neustále a nezávisle od toho, čo si myslíš.

Ty si tá loď a ten blikajúci maják je tá tvoja ozajstná túžba, to, prečo si sem prišiel. Je to to, čo ťa bude baviť robiť, aj keby to máš robiť len pre seba. Práve v momente, keď niečo robíš z čírej lásky, úprimnosti, z citu a bez očakávania , sa začína diať niečo veľké. Niečo omnoho väčšie než možno práve teraz dokážeš pochopiť, niečo väčšie ako si ty sám. Tebe to je ale v podstate jedno, ty iba robíš to,čo ťa baví, pretože to tak cítiš. V tom momente ťa nesie sám život na svojich krídlách a spolu tancujete životom vo výške 8 888 metrov nad morom.

Ak prežívaš niečo podobné, zahoď všetko to ostatné. Nerozmýšľaj čo bude, čo to spôsobí a čo nie, len choď za svojím srdcom, ono vie. Daj prednosť tejto túžbe prejaviť sa v živote tvojom a ostatné dôležité veci rozumu nechaj na potom.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts