Pozornosť

Pozornosť

Nasmeruj pozornosť a vedomie na to, čo chceš, aby rástlo. Nechaj to tak, nerieš. Vyšli tam svetlo, vyšli tam lásku, vyšli tam vedomie, ale nechoď do konfliktov, znásobí sa to a stratíš sa.

Temno nedokážeme vyhnať temnotou. Nenávisť, hnev a odpor plodí len ďalšiu nenávisť , hnev a odpor a začíname sa točiť v kruhu. Prijmime to, čo je. Učme sa z našich chýb, neotáčajme sa chrbtom k pravde a pochopme hlbšie súvislosti v situáciách, ktoré sa dejú vo svete, u nás doma, v nás samých… Nikto nie je dokonalý a ani nemá byť. Život je aj o chybách, pretože aj práve vďaka nim môžeme rásť a posúvať sa. Aj vďaka nim máme tú možnosť pochopiť seba, nás, všetkých…

Keď si niečo odriekate, pripútavate si to k sebe. Keď s niečím zvádzate boj, ste k tomu silne pripútaní. Pokiaľ s tým bojujete, dávate tomu silu. Dávate tomu presne toľko sily, koľko jej spotrebujete na daný boj. Preto treba “prijať” svojich démonov, pretože ak proti nim bojujete, dodávate im silu.

Anthony de Mello

Nepotláčajme svoje emócie, no ani ich nenechajme ovládať nás. Nechajme ich prejaviť sa a vedome ich vnímajme. Všetko, čo vynesieme na svetlo vedomia dokážeme vyliečiť, pretože sme si toho vedomí, vidíme to a priznávame si to. Emócia, energia, myšlienka, nič nemôže byť zničené. Všetko podlieha transformácií. Nesnažme sa preto ničiť, pretože to nejde. Ak ničíme, tak len potláčame, násobíme a odopierame to, čo chceme zničiť a ono to narastá ešte viac. Svetlo, prijatie, pochopenie, láska a zmena. Nech sa tieto kvality stanú súčasťou našich životov. Práve oni nám umožnia vystúpiť z toho bludného kruhu, v ktorom sa už stáročia točíme. Nepopierajme, nepotláčajme, nemyslime si, že musíme byť taký a taký, iba buďme. Láska nie je len dobrá, láska je pravdivá. Preto sa nesnaž byť za každú cenu dobrý, za každú cenu duchovný. Nesnaž sa. Buď pravdivý – najprv k sebe, pretože až potom budeš môcť hovoriť pravdu aj druhým.

Buď bdelí a pamätaj, že tvoj život je súhrnom tisícov malých rozhodnutí, ktoré si doteraz urobil a tvoj život o mesiac, o rok sa taktiež odvíja od rozhodnutí, ktoré urobíš dnes, zajtra, o týždeň… Preto voľ také rozhodnutia, ktoré ťa posunú na to miesto, kde túžiš byť a ktoré ťa vybudujú v takého človeka, ktorým sa túžiš stať. Samozrejme, že to nejde robiť v každom okamihu, no nech väčšina tvojich rozhodnutí a tvojho času je venovaná práve takýmto činnostiam. Ty buduješ svoj život každý jeden deň, nik iný. Nenechaj sa nachytať.

Zlé veci sa nám dejú dovtedy, kým ich nepochopíme.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts