Je to v tebe

Je to v tebe

Nahováraš si, že si slabý, zlý, smutný, vinný, škaredý človek… Prečo to robíš? Lebo ti to povedali ľudia v tvojom okolí a ty im to veríš? Ja ti vravím, že vo svojej hĺbke si dobrá, milujúca, krásna, sebavedomá, chránená a odvážna bytosť. Ty v sebe už nosíš všetky tie kvality, ktoré si ceníš u ostatných a ktoré by si chcel mať vo svojom živote. Pretože vonku nemôžeš uvidieť to, čo už nemáš v sebe. Nemôžeš dostať to, čo už nemáš, rovnako to ani nemôžeš dať. Platí to o tých “zlých” veciach, ale aj o tých “dobrých”. Nepodkopávaj seba, svoju úžasnú bytosť, dovoľ si rásť a podporuj sa. Uvedom si, že keď si dokážeš ctiť a vidieť dobro v druhých, tak ty ho už máš v sebe. Vstúp do seba a pohľadaj ho, nájdi ho a vynes ho von na svetlo. Ukáž ho ostatným, staň sa ich zrkadlom, v ktorom môžu vidieť to svoje vlastné svetlo.

Niekto ťa naštval a kritizuješ jeho správanie? Znamená to, že niečo z neho je aj v tebe. Tá zranená bytosť vnútri teba, ktorej sa to dotklo, zareagovala na svoj odraz tam vonku. Uvidela sa. Nesnaž sa zmazať tento odraz tým, že spadneš do nevedomej kritiky a hanenia osoby, ktorá ti nastavila zrkadlo. Nedus to v sebe. Vypusť tie slová, tú energiu, ale buď prítomný. Pozoruj, čo to robíš, ako sa správaš, čo to vyvoláva v tebe a ako to pôsobí na druhých. Spýtaj sa po chvíli samého seba, či si to bol naozaj ty, kto to všetko povedal. Kto bola tá ranená osoba? Dá sa ju vyliečiť? Vieš jej pomôcť? Chceš i nabudúce zareagovať podobne? Nie? Tak skús pri najbližšej situácií zareagovať inak a keď to nevyjde, tak to skúšaj až dovtedy, kým tá zmena nenastane! Nemusíš v sebe živiť strachy, ktoré v sebe máš. Môžeš ich objať a vyliečiť svojou pozornosťou. Tým, že ich vynesieš na svetlo vedomia. Nepotláčaj ich. Daruj si pozornosť a všímaj si svoje bytie. Ako sa cítiš? Ako sa má tvoje telo? Je tvoja duša šťastná tam, kde teraz je? Si naozaj šťastný, že robíš, to čo robíš? Robíš to z lásky k sebe? Žiješ život naplno, tak ako to tvoje srdce cíti, alebo si sa nechal oklamať všeobecne nastavenými šablónami?

Bojovník je ten, ktorý čaká, nevie na čo, ale keď to príde, tak to pozná.

Jaroslav Dušek

Nech sú ti druhý ľudia inšpiráciou na ceste k sebe. Inšpiruj sa správaním, myšlienkami,reakciami ľudí, ktorých považuješ za “velikánov”, ale dbaj na to, aby bol vo všetkých tvojich činoch odraz teba. Ty si jedinečný človek, tebe podobného na svete niet.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts