Niečo málo o zvykoch

Niečo málo o zvykoch

Náš každodenný život je založený na opakovaní istých zvykov a vzorov správania, ktoré sme sa počas nášho doterajšieho života naučili. Všetky tieto naše zvyky vykonávame automaticky, nevedome. Jednoducho si ich neuvedomujeme aj napriek tomu, že tvoria väčšinou nášho života. Až kým… sa nestaneme bdelými a nezačneme si ich všímať. A kedy si ich začneme všímať? Jedine TERAZ.

Tvoje zvyky ťa dostali presne tam, kde práve teraz si. To tvoje zvyky z teba robia takého človeka, ktorým práve teraz si. Oni ťa nevedia dostať nikam inam, vždy sa s nimi budeš točiť v rovnakom kruhu. Ak z tohto kruhu chceš vystúpiť musíš si ich uvedomiť, spozorovať, pochopiť a zmeniť. Jednoducho ich nahraď novými zvykmi, ktoré ťa posunú vpred, k cieľu, ku ktorému sa túžiš posunúť. Jednoduché to však zo začiatku nemusí byť, ale môže, je to na tebe. Každopádne si ťa život vždy preskúša, či to s tými novými zvykmi myslíš vážne, či si naozaj schopný obetovať svoj starý svet, svoje staré zvyky a “vymeniť” ich vedome za nové. K tomuto je potrebné mať aj sebadisciplínu, silnú vôľu a chcenie/motiváciu. Je veľa rôznych techník, návodov, ktoré ti pomôžu na tejto ceste, stačí sa porozhliadnuť na internete, medzi kamarátmi… Avšak vždy to hlavné musí byť v tebe. Ak nebudeš sám dostatočne motivovaný, nabudený, tak to pôjde oooooveľa ťažšie až to možno ani nepôjde :D. Pretože robiť zmeny pre druhých, v ich prítomnosti, proste nie je úplne najlepšie, to tak ani nemá byť. Ty musíš tú zmenu žiť. Musíš sa ňou stať. V každom momente, aj keď ju priamo neuskutočňuješ tak na ňu aspoň raz za deň myslíš a živíš. Smeruješ daným smerom svoju pozornosť, energiu.

Prst ukazujúci na mesiac nie je mesiac.

Budhistické príslovie

Všetko, čo dnes robíš sa dá robiť lepšie alebo inak. S vedomým a nastavením, že to takto je, sa budeš chcieť neustále posúvať, avšak tu tiež pozor – na svojej ceste zistíš, že sa nedá vždy len plnou parou posúvať vpred a ísť na maximum. Občas treba aj spomaliť, ubrať plyn, načerpať sily, namotivovať sa ešte viac a po chvíľke znova vyraziť. Preto pri prvom “pit sope” neskonči pretek, choď ďalej. Život nie je šprint, ale maratón. Nenahováraj si, že si vyhorel a čo ja viem čo. To je bullshit. Proste teraz som takýto, fajn, zajtra sa zobudím namotivovaný a plný energie idem znova do toho. Rovnako aj keď náhodou porušíš svoj nový zvyk a odbočíš od neho, tak sa na seba nehnevaj, nezhadzuj sa, neodsudzuj sa. Zajtra je nový deň, nový ty, nová šanca, tak ju nepremrhaj!!! Nekritizuj sa stále, načo ti to je?? Radšej sa podpor a hecuj sa. Rovnako tak sa nauč aj oddychovať , ďakovať si a ľúbiť sa za svoje úspechy, daruj si lásku, pozornosť a vďaku, veď si toho toľko dokázal! Si úžasný! Keď sa porovnávaš s inými a živíš pritom myšlienky, že si nula, na nič, nič si nedosiahol, čo ten v tvojom veku už má za sebou… ničíš sám seba. Degraduješ sa. Ponižuješ sám seba a ukazuješ si nelásku. Zmeň to! Urob to inak! Nech sú ti druhý inšpiráciou, nech ťa “poťahajú” vpred, nech sú jedným z tvojich vzorov, pri ktorých si povieš : “Áno, on tiež začínal ako ja, možno i v horších podmienkach a pozri kam to dotiahol! Ja to zvládnem tiež!”.

Keď niečo skutočne chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.

Paulo Coelho

Svet, ktorý vnímame je produktom našich vlastných presvedčení a postojov. Život je o uhle pohľadu a ten môžeme zmeniť. Ak sa odhodláš k zmene, tak sa zmení aj tvoj svet, tvoj život. Zmeň svoje zvyky, svoje tradičné konania zameň (prv aspoň raz za týždeň) za netradičné a sleduj ako sa postupne posúvaš a meníš svoj život. Kŕm svoju myseľ myšlienkami, filmami, pesničkami, ktoré ťa posúvajú tam, kde chceš byť. Obklop sa ľuďmi, ktorí ťa posúvajú vpred a začni žiť život, ktorý chceš, nebuď znudený, smutný a neviem aký zo života… Nemyslím tým, že to je zlé, ale nemusíš tak žiť, ak nechceš :)) A pamätaj, že : ” Si to, čo ješ, počúvaš, pozeráš… (Čím sa teda kŕmiš??) Si taký, ako ľudia v tvojom okolí, ktorými sa obklopuješ. (Aký teda si?? Kto si?) “

Hovor si čo chceš, ale s kým si taký si.

Nemusíš mi veriť, ale s kým si taký si.

Brácho pamätaj, že s kým si taký si

a že od toho akých máš pri sebe veľa závisí.

H16 – S kým si, taký si

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts