Cítiš sa byť bohatý?

Cítiš sa byť bohatý?

Ak chceš zistiť čo to o sebe a chceš začať so sebapoznávaním, tak si buď vedomý svojho správania. Sleduj, vnímaj, pozoruj to, ako sa správaš v spoločnosti ľudí, sám doma, pred rodičmi… Kým si? Ako reaguješ v daných situáciách? Sú tieto reakcie také, ktoré chceš vo svojom živote mať? Nie? Tak to máš teda šťastie! Prečo? Pretože teraz si si toho vedomý a môžeš to zmeniť!

To, ako sa správaš každý deň, je založené na tom, čo nosíš uložené vo svojom podvedomí. Čo tam nosím uložené? Všetko to, čo si si tam počas svojho života nahádzal! Ak si do svojej “čiernej skrinky” hádzal myšlienky, obrazy a zvuky plné lásky, radosti, zábavy a smiechu tak to z tej skrinky aj po väčšinu času vyskakuje. Ak si si do nej uskladňoval smútok, bolesť, utrpenie, “negatívny” pohľad na svet, tak presne to z toho aj čo? Vyskakujeee! 😄 Sú tu všetky tvoje zvyky, programy, hlboko zakorenené emócie, názory a podobne. A tie vychádzajú na povrch v jednotlivých situáciách. Ak sa ti teda nepozdávajú, tak sa môžeš preprogramovať, nahádž si tam veci, ktoré chceš ty a nenechaj si tam tie, ktoré ti tam nahádzali druhý. Urob si jarné, jesenné, letné, zimné upratovanie vo svojej hlave! Je to tvoja hlava, ty rozhodni, čo tam chceš mať. Je to tvoj život, ty rozhoduješ, ako ho chceš prežiť.

Ak pracujeme len preto, aby sme získali hmotné bohatstvo, staviame si väzenie. Zatvárame sa do samoty s mincou z popola, za ktorú si nemôžeme kúpiť nič, pre čo sa oddá žiť.

Antoine de Saint-Exupéry

V našom živote sa prejavuje to, na čo smerujeme našu pozornosť. Kto chodí často do prírody, robí to, čo ho napĺňa a teší sa z väčšiny chvíľ vo svojom živote, toho sprevádza sila a inšpirácia, miluje život a život ho miluje späť a on o tom vie. Ten, kto po väčšinu svojho času robí to, čo ho nebaví, zhadzuje sa, rozčuľuje, kritizuje a podobne toho sprevádza slabosť, necíti podporu života… Veď akoby aj, keď nepodporuje sám seba… Má pocit, že ho nemiluje nik, lebo ani on nemiluje seba, je unudený zo života a berie život ako bolesť, trápenie… Je to však jeho voľba. V každom okamihu sa môžeme rozhodnúť, ako zareagujeme, kým sa chceme stať, kým sme. Len treba naozaj chcieť, niečo pre to urobiť a vydať sa daným smerom.

Podvedomie pracuje na princípe opakovania. Teda to, čo doňho opakovane vkladáme sa v ňom zakoreňuje a začína sa prejavovať stále intenzívnejšie a intenzívnejšie v našom živote. Veď aj v Biblii sa píše : “Lebo kto má, tomu sa pridá a bude mať hojne. Ale kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má. (Matúš 13:12)” O to tu ide. Kto sa cíti bohatý, kto má v mysli zakorenený pocit bohatstva, vidí aj v živote hojnosť. Kto sa cíti chudobný tak tomu sa aj chudoba prejavuje v živote. A pritom chudobným ani nemusí byť. Stačí, ak máš starú Felíciu, jednoizbový byt v podnájme, pár kusov oblečenia, ktoré sa ti páči, každý deň raňajky, obed, večeru a môžeš byť bohatý. Len to bohatstvo musíš vidieť a ďakovať zaň. Následne ti život pridá a ty budeš stále ďakovať, vidieť,ďakovať, vidieť a ešte k tomu aj dávať späť, dostávať, dávať späť, dostávať…

Lebo kto má, tomu sa pridá a bude mať hojne. Ale kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má.

Matúš 13:12

Človek, je bohatý vtedy, keď sa tak cíti. Iný človek, môže mať milióny na účte a stále mu bude málo. Nejde o to, čo (máš) ale ako (sa cítiš). Nejde o to, čo robíš, ale ako to robíš. Je to o stave tvojho vedomia a uhle pohľadu. Myslíš si, že si bohatý? Áno? To je dobré pre začiatok, ale aby to úplne fungovalo, musíš sa aj cítiť byť bohatý. Musíš sa tým stať. Cítiš sa byť BOHaTY? Nie? Zatiaľ premýšľaj o tom, aké to je byť bohatý, ako by si sa cítil, precíť to… Manifestuj si takto každý deň a jedného dňa sa zobudíš vo vile s veľkým bazénom a Lambom v garáži.

Bohatstvo je múdremu sluhom, hlupákovi vládcom.

Seneca

Nesnaž sa pochopiť život silou mocou, hlavne ho ži.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts