Je všetko OK?

Je všetko OK?

V každom okamihu sa Ti deje všetko tak, ako sa diať má. Všetko je správne, aj keď Ty to tak možno práve teraz nevidíš. Ak to tak teraz nevidíš a vadí ti to, cítiš, že to je úúúplne mimo, tak tu je stále možnosť zmeny daného stavu, danej situácie, v ktorej sa nachádzaš… Ty rozhoduješ. Každý deň. Každú jednu minútu. Každú jednu sekundu.

“Stály potom je ten, koho úspechy nezvedú a protivenstvá neodstrašia.”

Ján Hus

Nemusíš trpieť na to, aby si sa naučil nejakú životnú lekciu, ktorá Ťa posunie vpred. Ale môžeš. Je to tvoja voľba, ako nazeráš na veci, ktoré sa Ti v živote dejú. O svojom živote rozhoduješ v každom okamihu, či už vedome (si si vedomý svojich rozhodnutí a myšlienok v tvojej hlave) alebo nevedome (vôbec netušíš, čo sa skrýva v tvojom batůžku). Teraz si zvoľ, čo chceš vo svojom živote. Teraz je čas na to, aby si si ujasnil, aký život chceš každý deň žiť. Teraz je čas. Následne mysli na tento svoj cieľ každý jeden deň. Každý jeden deň sa k nemu snaž priblížiť nejakou činnosťou (zo začiatku to môže byť ťažké, preto činnosťou rozumej aj “myšlienkovú činnosť”, pri ktorej na svoj cieľ myslíš a “kŕmiš” ho pozitívnymi myšlienkami, láskaš ho, venuješ mu pozornosť a čas…). Ver, že ak toto vydržíš a budeš tak konať s láskou, tak sa k svojmu cieľu aj dopracuješ. Koľko to bude trvať? To záleží sčasti na tebe a sčasti na Vyššej sile. Nemáme všetko vo svojich rukách, ale “Keď niečo skutočne chcešcelý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.” (Paulo Coelho). Konzistencia, viera, láska, radosť, nádej, činnosť a pozitivita sú presne tie kvality, na ktorých krídlach sa letí k tvojim snom. Všetci máme svoje sny, stačí ich objaviť.

To, kým sa chceme stať, kam nás to prirodzene ťahá, je to, kým sa aj máme stať. To je tá cesta, ktorou máme ísť. Každý z nás má takúto svoju cestu a každý z nás ju aj pozná. Možno si navrávaš : “Ja neviem, čo chcem v živote.”, “Neviem, na čo mám talent.”, ” Neviem, čo by som chcel robiť.”… Samozrejme, že nevieš, keď si stále vravíš, že nevieš! Porozmýšľaj, otvor sa životu a skús si namiesto “Neviem.” hovoriť “Hmm, čo také by som mohol robiť?”. Polož si otázku a odpoveď sa určite dostaví! Buď pozorný a bdelý. Pozoruj, pri ktorých činnostiach sa cítiš vynikajúco, ktoré činnosti ťa vynášajú do výšin, pri ktorých sa cítiš ako v raji. Môže to byť všetko od cvičenia, cez spev až po “obyčajné” (=čiže cháp v skutočnom zmysle slova vzácne) rozprávanie sa s kamarátmi a zdieľanie skúseností… Ty vieš, čo chceš, len si navrávaš, že nie. Dopraj si chvíle samoty, klaď si otázky, rozmýšľaj a ono to príde. Ty už vieš kým sa chceš stať. Ty vieš, čo v živote chceš.

 “Jediné čo nás tu naozaj delí je uhol pohľadu.”

Majk Spirit – Nie som tu náhodou

Možno nemôžeš úplne zmeniť to, čo sa ti deje, ale vždy môžeš zmeniť svoj pohľad na to, čo sa ti deje. To všetko by sa ti možno ani nemuselo diať, ak by si bol pozornejší a vnímal znamenia života. Čo bolo, to bolo, je to v poriadku. Zo všetkého, čo sa nám deje sa môžme (a aj máme) učiť. Každá situácia v našom živote nás niekam posúva. Kam? Na našu cestu. Vyššia moc (Vesmír, Boh, Tvoje Ja…) Ťa v každom okamihu smeruje na tú cestu, po ktorej máš kráčať. Ty v skutočnosti nemôžeš urobiť chybný krok. Aj keď sa odchýliš od svojej cesty, je to v poriadku, vždy môžeš nabrať ten správny kurz. Vždy. Vždy. Vždy. Tvoje pocity, tvoje vnútro, sú Tvojou mapou, Tvojím kompasom. Ty vieš. Je len na tebe, či budeš kráčať so životom a necháš sa ním viesť alebo budeš neustále odbočovať zo svojho chodníčka a odporovať mu. Každopádne vždy sa dostaneš tam, kam sa dostať máš.

Jednoznačne vždy je všetko v naprostom poriadku. Dnes to tak možno nevidíš, no zajtra, o týždeň, o rok…, keď sa na to všetko pozrieš spätne a pospájaš si jednotlivé bodky, pochopíš, že šlo všetko podľa plánov. Vtedy s radosťou vykríkneš slová chvály a vďaky do sveta a povieš si, že predsa je to Dobrý život.

Ak máš záujem byť neustále informovaný o mojich nových príspevkoch, hoď like na moju FB stránku 😉 https://www.facebook.com/Dobr%C3%BD-%C5%BEivot-110779580664323/

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts