Ako Strom

Ako Strom

Ako strom sme i my hlboko zakorenení v bytí, v spojení so všetkým, čo je. Stojíme pevne a nič nám naozaj nemôže ublížiť, nič nás v skutočnosti nezraňuje. Všetok ten vietor, tie búrky nás dokážu len na okamih vychýliť a nám sa môže zdať, že ich cieľom je nám ublížiť, že nás chcú zničiť. Ich úlohou však je posilniť nás, primäť nás, aby sme sa upevnili a zosilneli. Všetko, čo je, je totiž s nami v spojení. Všetko hrá s nami. Všetko je prepojené.

“Ako hore, tak dole. Ako vnútri, tak vonku.”

Listy na strome sú ako naše myšlienky. Strom sa nebojí pustiť svoje listy, keď nadíde ich čas. Nestotožňuje sa s listami. Vie, že nie je listami a že listy nie sú jeho. To len my sme uverili, že sme našimi myšlienkami a zabudli sme, že my sme oveľa viac. My sme tí, ktorí tie myšlienky pozorujú. My sme tí, ktorí tie myšlienky usmerňujú. My sme tí, ktorí majú tú moc im dávať silu. My sme tí, ktorí majú tú moc živiť ich svojou pozornosťou a tak ich aj zhmotniť vo vonkajšej realite tak, aby boli viditeľné aj pre ostatných, či už vo forme pojmov (abstraktne, slovne,…) alebo vo forme hmatateľných výtvorov (maľba, socha,…).

Ty nie si ten, kto si myslíš, že si. To všetko ti bolo dané zvonka a ty si tomu uveril. Nikto ti nedokáže povedať kým v skutočnosti si, musíš to zistiť sám.Musíš ísť do svojho vnútra, aby si zistil kým naozaj si. Musíš sa vymaniť z obmedzeného vnímania sveta, ktorý máš a dostať sa zaň. Nahliadni za oponu, vyjdi z tej Sokratovej jaskyne. Všetko, čo vidíš sú len tiene. Aby si mohol spoznať skutočný svet, musíš nabrať odvahu sňať zo seba všetky tie reťaze a vystúpiť z pomyselného sveta, ktorý považuješ za reálny. Spochybňuj všetko, čomu veríš. Neprestaň sa pýtať. Kto sa pýta, ten aj dostáva odpovede a to v rôznych formách. Stačí načúvať a byť pozorný. Všetky odpovede na tvoje otázky k tebe prídu. Je potrebné sa začať pýtať a napojiť sa na zdroj vlastných informácií. Tam totiž neexistujú dezinformácie alebo fake news. Tu v tvojom vnútri sa nachádza číra pravda. Tvoja pravda.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts