Moji TOP 4 inšpirátori na Youtube

Moji TOP 4 inšpirátori na Youtube

Na nasledujúcich riadkoch by som vám chcel predstaviť mojich TOP 4 ľudí, ktorých videá sú zamerané na osobnostný rozvoj, ktorých sledujem už vyše roka a sú mi obrovskou inšpiráciou v rôznych smeroch. Zdieľam ich s vami, pretože viem, že i pre vás môžu byť cenným zdrojom nových poznatkov a odlišných pohľadov na svet, ktoré vás posunú tým vašim správnym smerom. Tu sú :

Spiritual So

„Gazer! Gazer! In the building…“

Zahraničný youtuber, ktorý sa svojej spirituálnej ceste (ceste prebúdzania) otvoril niečo pred viac ako rokom a pol, kedy sa ocitol v ťažkej životnej situácií, ktorá ho primäla k obrovskej zmene vo svojom živote. V tom období natáčal videá na svoj hlavný kanál s názvom SoLLUMINATI, kde bavil (a stále baví) svojich divákov reakciami na rôzne videá zo sveta športu, hudby a pod. Tento kanál je klasickým obrazom dnešnej doby a tradičných Youtube trendov. V čase svojho zlomu sa rozhodol, že si založí svoj druhý kanál, kde bude zaznamenávať svoju cestu duchovného prebúdzania. Vo svojich videách sa vyjadruje smerom k aktuálnemu dianiu vo svete z hlbšieho hľadiska a neustále spochybňuje zaužívané myslenie ľudí a fakty, ktorým veria. Nevedomých ľudí označuje za „bots“ (robotov), ktorí sú len súčasťou stáda a nespochybňujú svet, v ktorom žijú. Často zdieľa rôzne techniky, ako sa otvoriť duchovnému svetu (dívanie sa do Slnka, práca so sexuálnou energiou…) a tak rozšíriť svoje vedomie. Jeho videá sú podané vtipne, energicky, autenticky a úprimne. Pre mňa je veľkou inšpiráciou najmä v tom, ako prepájať duchovný svet s tým materiálnym a pritom nestratiť seba samého.

Infinite Waters (Diving Deep)

„Peeeace, Infinite Waters Diving deep once again!“

Vyštudovaný psychológ, konzultant a poradca Ralph Smart sa venuje zdieľaniu svojich skúseností so svetom prostredníctvom Youtubu už mnoho rokov. Bol jedným z prvých, ktorý sa nebáli publikovať videá s hlbším, spirituálnejším a psychologickým obsahom na tejto platforme. Preto má dnes už skoro 2 milióny odoberateľov a videá pridáva každý jeden deň. Vyžaruje z neho silná, pozitívna a príjemná energia, ktorá dokáže povzbudiť a dodať silu i na diaľku prostredníctvom videa. Tiež sa vo svojich videách venuje aktuálnym témam, ktoré sa dejú vo svete a vysvetľuje ich z iného uhľa pohľadu než mainstreamové médiá, no rovnako sa zameriava aj na osobnostný rozvoj, dosiahnutie úspechu v materiálnej (hmotnej) sfére, zdravý životný štýl a podobne. Za najväčšiu inšpiráciu v jeho tvorbe považujem konzistentnosť, pravidelnosť, sil a odhodlanie. Viac ako 5 rokov (čo ho evidujem) uploaduje videá na dennej báze, ktoré majú potrebnú hĺbku a dokážu povzniesť ducha človeka.

Michal Drienik

Po zahraničných inšpirátoroch prechádzame na našu slovenskú „scénu“. Michal Drienik začal so svojou tvorbou zameranou na duchovný rast a osobnostný rozvoj asi pred tromi rokmi. Za ten čas sa vypracoval do podoby, v ktorej ho môžeme vidieť dnes. Je to usmievavý a pozitívny človek s príjemným vystupovaním. Má rozbehnutý svoj eshop, kde ponúka na predaj náramky, prívesky, liečivé kamene i svoje knihy. Inšpiruje množstvo ľudí na svojej ceste a svojimi videami posúva povedomie ľudí na Slovensku stále vyššie a vyššie. Vo svojich videách rozoberá rôzne témy od manifestácie bohatstva, cez meditačné techniky a afirmácie až po komunikáciu s anjelmi. Vďaka nemu sa množstvo Slovákov otvára aj týmto (pre niektorých) „menej príjemným témam“, za čo som veľmi rád. Svoje myšlienky vie vyjadriť jasne, zrozumiteľne a jednoducho, preto sú pochopiteľné naozaj pre každého. Nabáda k zameraniu sa na seba samého a na prebudenie osobnej vnútornej sily, ktorá drieme v každom z nás.

Slnko v srdci

Láska, pokoj a mier sú tri slová, ktoré vo mne ihneď rezonujú pri názve Slnko v srdci. Sofia je bytosť, z ktorej vyžaruje množstvo energie a pokoja. Jej videá sú zamerané na zdieľanie informácií z Vyšších sfér, posolstiev od Anjelov strážnych a jej výklady pomocou numerológie a vlastných Anjelských kariet mi už neraz pomohli uvedomiť si množstvo súvislostí. Videá vydáva pravidelne, s výkladom na nový týždeň. Okrem vyššie spomínaných má aj videá zamerané na sprievodnú meditáciu, rôzne mantry a podobne. Zo Slnka v srdci proste cítiť krásnu ženskú energiu, ktorá dokáže pohladiť a upokojiť každú dušu.

Christopher Danis

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts