S kým si, taký si

S kým si, taký si

„Sme priemerom 5 ľudí, s ktorými trávime najviac času.“

Skús sa teraz pozrieť na svoj život trocha s odstupom. Na chvíľku sa zastav a odpovedz si úprimne a pravdivo na tieto otázky : Kto sú najbližší ľudia v tvojom okolí, s ktorými tráviš väčšinu tvojho času? Akí sú? Aké myšlienky živia? O čom sa rozprávate najčastejšie? Čo robia oni pre svoj rast/život, pre svoju budúcnosť? Čo robievate, keď ste spolu? Teraz si úprimne povedz, aký si ty? Kým sa chceš stať vo svojom živote? Čo chceš dosiahnuť? Čo robíš pre svoj rast? Posúvajú ťa tí, s ktorými tráviš svoj čas vpred alebo ťa brzdia? Umožňujú ti rásť tým smerom, ktorým túžiš rásť alebo ťa odkláňajú na iné chodníčky? Ako na teba títo ľudia pôsobia? Aký majú na teba vplyv?

Ak si odpovedal na vyššie položené otázky, tak pamätaj, že s kým si,  taký si. Vonkajší svet je odrazom tvojho vnútra, takže tí, s ktorými sa obklopuješ najčastejšie, ti niečo zrkadlia. Niečo z nich je i vnútri teba. Ak sa ti teda nepáči nejaké ich správanie a odporuješ tomu, odporuješ sám sebe. To, čomu odporuješ rastie. Prijmi to, akí sú, prijmi to, aký si ty sám. Neznamená to však, že s nimi (taký, aký si) musíš ostať. Nie, to vôbec. Uvedom si, kým si a kým sa chceš stať. Uvedom si, s akými ľuďmi sa stretávaš, aký majú na teba vplyv, prijmi svoju súčasnú situáciu a vyber sa smerom, ktorým chceš ísť TY, aj keby to malo znamenať, že Ťa ostatní nebudú chápať. Ty si tá najdôležitejšia osoba v tvojom živote. Neostaneš sám, ak to nechceš. Prirodzene začneš priťahovať tebe podobných ľudí do svojho života na základe toho, kým si teraz. Zmena sa dá uskutočniť v každom okamihu. Zmena nás posúva na iné chodníčky. Zmena je energia. Uskutočni zmenu ak to tak cítiš, aj napriek tomu, že sa bojíš. Strach nie si ty. Strach tu nebude navždy, dá sa ho prekonať, tak ho prekonaj.

Ty si tá najdôležitejšia osoba v tvojom živote.

Obklopuj sa ľuďmi, ktorí ťa inšpirujú, ktorí majú ciele, žijú život naplno, s vášňou a ty to od nich odpozeráš a staneš sa tiež takým. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí sa neustále sťažujú, kritizujú, nariekajú a nadávajú na život a tiež sa staneš takým. Tvoje podvedomie neustále počúva a zapisuje si všetko z okolia, v ktorom sa najčastejšie nachádzaš a ty to viac, či menej aplikuješ vo svojom živote.

Vari zatiaľ nemáš vo svojom okolí takýchto ľudí? Nevadí! Dnešná doba nám umožňuje spájať sa s miliónmi ľudí po celom svete, tak to využime! Youtube je preplnený ľuďmi, ktorí ťa môžu inšpirovať k tomu, aby si sa stal lepšou verziou seba samého, treba len začať hľadať! Pre inšpiráciu sem pridávam mojich TOP 4 youtuberov, ktorých sledujem na dennej báze už viac ako rok a ktorí ma inšpirovali v rôznych smeroch. Rovnako tak netreba zabúdať ani na knihy, dokumenty, filmy, ktoré môžu byť obrovským zdrojom inšpirácie pre tvojho ducha. Využi tie možnosti, ktoré vo svojom živote máš, stačí chcieť, požiadať a dvere sa ti začnú otvárať.

Tvoje podvedomie neustále počúva a zapisuje si všetko, čo sa v tvojom okolí odohráva.

Zmeň to, čo môžeš zmeniť – seba samého. Zameraj sa na najväčší poklad tvojho života – tvoje Ja a v tvojom živote sa začnú diať zázraky. Ak si tie zázraky začneš všímať každý deň, tak vedz, že žiješ Dobrý život.

Najlepšia investícia, ktorú môžeš urobiť je do seba samého.    

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts