Zastav čas

Zastav čas

Zastav čas, aspoň na chvíľu. Zastav sa. Pozri sa vôkol seba. Čo vidíš? Si tam, kde chceš byť? Robíš to, čo tvoja duša túži robiť? Ako sa cítiš? Si spokojný so svojim životom? Ak áno, gratulujem, si úspešný. Ak nie, tiež gratulujem, aj to je úspech. Ako to? Práve si si totiž uvedomil niečo, čo si doteraz nevedel/nevidel, niečo, s čím nie si spokojný a teraz to môžeš začať meniť. Môžeš to zmeniť. Život je tvoja voľba. Ty rozhoduješ v každom okamihu. Riaď sa vlastnou hlavou, počúvaj vlastné srdce. Ty vieš všetko, čo vedieť máš.

Nemôžeme zmeniť veci, ktorých si nie sme vedomí. Nemáme dosah na veci, ktoré nevidíme. Ak dovolíme našim strachom a bôľom, aby sa dostali do nášho vedomia, čiže ak ich nebudeme potláčať, ale prijmeme ich, tak sa môže začať proces liečenia, rastu našej osobnosti. Chce to odvahu a silu, vieru v seba. Nenechajme sa nachytať myšlienkami, že to bude horšie, ak si strachy, pravdu priznáme, že to bude bolieť viac atď… Dovoľme sa prejaviť našim strachom, pustime ich k sebe a porozprávajme sa s nimi. Prečo si tu? Kedy si vznikol? Môžem nám nejako pomôcť? Buďme kamaráti…

Prijatie všetkých stránok našej osobnosti, dobrých i zlých je základným kľúčom k úspechu. Silný je ten, kto si dokáže priznať aj svoje slabé stránky a prijíma ich, vie s nimi narábať, ba dokonca ich využíva vo svoj prospech. Prijať svoje strachy, priznať si pravdu vo všetkom, neklamať si a byť si všetkého, čo sa v nás deje, vedomý. Nebráňme sa tým, ktorým myšlienkam, pretože sú “morálne neprípustné”, “zlé” a podobne. Čo odopierame, to rastie. Ignorujte malé nevinné vĺča v sebe, zatláčajte ho do úzadia a ono časom vyrastie v zlostného, agresívneho vlka, ktorý vám bude sfukovať všetky typy domčekov, ktoré vaše tri prasiatka – lož, strach a nevedomosť postavili a vás to bude bolieť, bude vám to neustále brať z vašej energie, pýtať si vašu pozornosť. Tak mu ju dajte a zistite, o čo sa jedná. Prečo sa tak bojím? Čoho sa tak bojím? Aký je najhorší možný variant tejto situácie? Prečo si myslím, že to nezvládnem?

Pýtať sa, pýtať sa, pýtať sa… Kto sa pýta, ten vie. Kto sa pýta, ten odhaľuje zákutia svojej duše.

Nevyberajme si zložitejšiu cestu plnú tŕňov, ak máme možnosť ísť po ceste hladkej. Každopádne, nepochybíme ani v jednom prípade, pretože sa vždy dostaneme tam, kam sa dostať máme. Avšak nač sa trápiť, ak nám je umožnené inak? Prečo sa obracať stále len k tomu zlému, keď tu na strane druhej sídli i náš Dobrý život?

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts