Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.

Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.

Ľudia, ktorých máš v živote okolo seba, sú odrazom teba samého. Chceš zistiť kto si? Porozhliadni sa vôkol seba. Chceš zistiť kým si naozaj? Nazri do svojej hĺbky. Čo to znamená nazrieť do svojej hĺbky? Aspoň na chvíľu sa vzdialiť od sveta, vypnúť všetky notifikácie, stíšiť sa a byť sám so sebou. Načni rozhovor so sebou samým a pýtaj sa otázky, ktoré ti ležia na srdci. Rozum nech sa pýta, srdce nech odpovedá. Srdce a odpovedať? To je metafora, aby si si neodpovedal na otázky, na ktoré zatiaľ nepoznáš odpoveď, známym slovíčkom “Neviem.”, poprípade,aby si nestieral krv krvou alebo inak povedané, aby sa problémy, ktoré boli vytvorené na úrovni tvojho rozumu, nesnažil riešiť tvoj rozum samotný. K skutočnej zmene dochádza, keď precitneš a pochopíš prečo (sa ti niečo deje…), keď prestaneš natierať ilúziu na ilúziu a namiesto toho odkryješ ten závoj, pod ktorým sa skrýva skutočná pravda. Tá môže byť bolestivá, avšak bolesť a pochopenie lieči, ilúzia ničí.

Počúvať svoje vnútro a neísť proti sebe samému. Počúvať svoje vnútro – dbať, prihliadať na svoje pocity, neignorovať to, ako sa cítim, brať na vedomie svoje myšlienky, byť si vedomý svojich potrieb a neodsúvať ich na druhú koľaj… Pretože v mojom živote som JA na prvom mieste. Ja som dôležitý. Bez toho, aby som bol naozaj spokojný JA sám, nebudem môcť uspokojiť ani druhých, budem od nich brať, aj keď si namýšľam, že im dávam. Túžba niekomu pomôcť, je skrytá potreba zachrániť seba samého. Je to ego (tvojou mysľou vykonštruované ja, tvoje myšlienkové ja…), ktoré sa skrýva za rúškom “duchovna”, “pomoci druhým”, “dobrosrdečnosti” atď. Ego vraví : “Pomôž druhým a zachráň svet, tým zachrániš aj seba.” Duša vraví : “Iba tu buď a buď človekom, ktorého by si chcel vidieť vo svete. Nie preto, aby Ťa druhý uznávali, ani preto, aby si sa cítil dobre navonok. Rob to, pretože to tak cítiš. Rob to, pretože inak tvoje vnútro nedokáže.” Inak to tvoje vnútro nedokáže – ak človeka dneška trápi určité konanie ľudí alebo jeho vlastné konanie, tak je zvyknutý nadávať, kritizovať, haniť, ponižovať a hádzať špinu smerom von, na druhých. Ak nazrie do vnútra, môže dospieť k zisteniu, že to všetko bolo a je vždy o ňom. Namiesto vyššie spomenutých prejavov a vyslovených hanlivých slov na adresu “narušiteľa”, “zlosyna” a pod., sa skús správať tak, ako by si chcel, aby sa v danej situácií daný človek správal/zachoval. Ukáž mu to. Buď inšpiráciou a vzorom pre druhých. Nie s tým cieľom, aby si ich inšpiroval a bol im nejakým guruom, vzorom alebo lídrom,ale s cieľom prejaviť vo svete seba. Chop sa šance ukázať svetu tvoju predstavu o svete. Ukáž svetu tvoju verziu sveta. Prejav svoju predstavu o svete, buď jeho živým príkladom. Ži vo svete v akom chceš žiť, dá sa to.

Neísť proti sebe samému – nevytvárať odpor vo svojom vnútri, nepotláčať svoje potreby, svoje bolesti, emócie, nerobiť si napriek… Zisti po čom naozaj túži tvoje Ja. Zisti po čom naozaj túžiš! Čo chceš naozaj robiť? Kým sa chceš stať? Neber si k srdcu predstavy druhých o tebe, tvojom živote… To sú ich predstavy, hovorí to o nich, nie o tebe. Neber ich ako pravdu. Ty vieš najlepšie kým si a kým sa chceš stať. Nikto iný ti to nepovie.

Všetko môže byť pochopené a prekrútené egom, no pravda si cestu vždy nájde a dostane sa k Tebe. Treba byť pozorný a vnímať tie vykoľajenia, ktoré Ti Život prináša do cesty, pretože práve vďaka nim nám je umožnené dostať sa na tú správnu koľaj. Prijatie toho, čo nemôžeš zmeniť a zmena toho, čo zmeniť môžeš vytvorí priestor pre Dobrý život.

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts