O kvete v našom vnútri.

O kvete v našom vnútri.

Ak máme doma kvet, o ktorý sa poctivo staráme, čiže ho polievame, keď to potrebuje, hnojíme a celkovo mu venujeme nejaký čas, tak kvietok rastie do krásy a robí nám radosť. Kvet je živý tvor rovnako ako my, vyššia moc mu dala život, a tak si v pokoji rastie, ak mu sú vytvárané vhodné podmienky. To, čo mu my dáme prostredníctvom našej starostlivosti, nám on vráti skrz svoje prosté bytie a vyžarovanie čírej radosti.  

Každý jeden z nás si v sebe nosí takýto kvietok, o ktorý sa máme starať. Nesieme v sebe semienko, z ktorého môže vyrásť prenádherný kvet, ktorý prinesie radosť nám i nášmu okoliu a vďaka nemu sa budeme môcť cítiť naplnení a šťastní. Ak sa však o tento kvietok (semienko) žijúci vnútri nás nestaráme, nepolievame ho svojou pozornosťou, nevenujeme mu dostatočný čas a nedbáme o to, po čom túži, tak vädne. Zvädnutý kvietok v našom vnútri potom nedokáže vyčariť úsmev na ľudských tvárach. Nevie totiž čo je to láska a nedokáže ju teda ani dať. Ak mu však budeme venovať pozornosť a lásku, vráti nám ju stonásobne. Ak naň zanevrieme, budeme sa cítiť prázdni a nenaplnení. Starajme sa preto o naše vnútorné kvietky – o nás samých. Dbajme o to, čo naozaj túžime robiť, venujme pozornosť a čas sebe, veď jedine o nás tu naozaj ide. Doprajme sebe, aby sme dokázali dopriať i ľuďom vôkol nás a aby sme tak dokázali udržiavať v zdraví i naše vonkajšie kvety – vzťahy s ostatnými ľuďmi.

„Boh je priateľom mlčania. Všimnite si, že príroda, stromy, rastliny a kvety rastú v tichu. Všimnite si, ako sa nebo, slnko a mesiac nečujne pohybujú. Aj my potrebujeme byť ticho, aby sme sa mohli dotknúť duše.“

Matka Tereza

Christopher Danis

Related Posts

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

“Ja sa nebojím smrti. Čo ma zaujíma je, či ty máš odvahu žiť?”

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o rybárovi.

Príbeh o pravde a lži.

Príbeh o pravde a lži.

Neexistujú chyby, len lekcie.

Neexistujú chyby, len lekcie.

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Myšlienka dňa

Nechaj sa unášať vetrom, nikdy nevieš, kam ťa zaveje.

Archives

Recent Posts